@import url('https://fonts.googleapis.com/css2?family=Open+Sans:wght@300;400;600&display=swap'); [bws_google_captcha]

Som några redan vet så byggde Telia/Skanova ett fibernät till delar av Lilla Björknäs för ett par år sedan. I samband med detta kom även ett erbjudande till alla villaägare om att ansluta sig till nätet.

Företaget Navizma arbetar på uppdrag av Telia Öppen Fiber och kommer inom kort ut med ett nytt erbjudande, till de områden som har access till fibernätet, för att erbjuda en ny chans att ansluta sig till Telia Öppen Fiber.

I slutet av november kommer de att posta information och i december/januari kommer de även att ”knacka dörr” i området och erbjuda information kring fördelarna med Öppen Fiber.

Villaföreningen har fått information om den kommande kampanjen och vill här lägga upp den. För mer information kan ev. Gunnar Jönsson på Navizma AB vara behjälplig (0707-34 34 54 eller gunnar@navizma.se)